togaf a její knihy (35. týden)

10:51

Podzim je tu! A já nemusím do školy...sice v září nemusím do školy asi třináct let, ale co, stále mě to těší. Co mě netěší, jsou davy dětí v ranním autobusu. Naštěstí už jsem se obstojně naučila číst ve stoje, v jedné ruce knihu, v druhé tyč a frčím do práce. O víkendu jsem toho moc nepřečetla, jen pár článků z magazínu Marianne. A dost jsem se u nich rozčilovala, jak může potvrdit nejen hous.enka. Ach jo, ženské lifestylové časopisy zkrátka nejsou pro mě. Ty "novinářky" prostě neumějí psát! Náladu jsem si zpravila v botanické zahradě na výstavě exotického ptactva. Papouškům moc do hovoru nebylo, což chápu, ty davy lidí je musely stresovat. Ale přesto jsem jedno zakřiknuté "ahoj" od loskutáka zaslechla. A papoušci byli krásní. Ale vás jistě spíš zajímá, co jsem četla, tak vzhůru na to!





To jsou oni - fešáci, že?


John Keats: Obrys krásy
Anotace z mlp.cz: V Keatsově tvorbě se kříží několik literárních a kulturních tradic a jsou v ní patrny vjemy, zkušenosti a autentické prožitky, z nichž básník vytváří nový, vysněný svět, plný smyslnosti. Keats není přímo buřičem, ale klade důraz na osvobozující roli básnické imaginace. Určeno náročnějším zájemcům.
Čím kratší a lyričtější básně jsou, tím víc se mi líbí. Nejsem velký milovník klasické anglické romantické poezie, takže nejsem ani odborník, ale sem tam si v tom správném rozpoložení přečíst Keatsovu básničku bylo milé a jsem ráda, že jsem se konečně k jeho poezii dostala. A že jsem nebyla zklamaná.  


Gillian Flynn: Temné kouty
Anotace z cbdb: Libby Dayové bylo sedm, když se její matka a dvě sestry staly oběťmi „satanistické vraždy“ v kansaském městečku Kinnakee. Libby přežila – a u soudu se proslavila svědectvím, že je zabil její patnáctiletý bratr Ben. O pětadvacet let později ji vyhledají členové neoficiálního spolku zaměřeného na notoricky známé zločiny. Doufají, že objeví důkazy svědčící o Benově nevině. Libby zase doufá, že na své tragické minulosti něco vydělá… 
Gillian Flynnová vymýšlí postavy, které rozhodně nejsou černobílé. Ani Libby není na prvních stránkách právě sympatická hrdinka. Číst o minulosti bylo občas hodně obtížné, když čtenář ví, jak celá rodina dopadla, ale závěrečné rozuzlení bylo parádní. Opět jsem si našla postavu, kterou jsem mohla z duše nenávidět, Diondra... uf, to byla ale odporná zmije. Další věc, kterou mám u této spisovatelky moc ráda, je její schopnost skvěle zachytit prostředí. V Ostrých předmětech to byl rasistický americký Jih, v Temných koutech je to farma ze zapadákova a chudinská bílá lůza. Chudoba tak "svinská", že Ben ani neví, jak chutná žvýkačka. Každá z knih Gillian Flynnové má své zvrhlé kouzlo a já se chci vyhnout jejich porovnávání. Prostě si je všechny přečtu a užiju. 

A stále mám rozečtené Nikdykde, které se mi líbí stejně jako před lety, jen z něj mám trochu jiný pocit než tenkrát. Přijme mi tak nějak jednodušší, jako by to byla kniha určena pro děti, resp. ona to je kniha pro mládež, ale tenkrát jsem z ní ten pocit neměla. Asi že jsem ta mládež byla...
Hezký zářijový týden plný knih vám za náš blog přeje togaf!

You Might Also Like

0 Comments

Popular Posts

Zdroj obrázků a fotek

Veškeré obrázky a fotografie na tomto blogu jsou buď naše vlastní, nebo z následujících zdrojů: www.pixabay.com, www.cbdb.cz